Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową

W naszej szkole odbyły się zajęcia dla uczniów wszystkich klas dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu prowadzone przez pracowników Urzędu Komunikacji Elektronicznej Departamentu Polityki Konsumenckiej Zespołu Kampanii Edukacyjno – Informacyjnych we Wrocławiu.

„Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową” to kampania społeczna Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, której celem jest promocja bezpieczeństwa najmłodszych w sieci oraz profilaktyka poprzez edukację najmłodszych, którzy coraz częściej bez ograniczeń korzystają z dostępnych technologii i urządzeń.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w sieci. Poznali zasady, którymi należy się kierować podczas surfowania w Internecie, gdzie uzyskać pomoc w razie niebezpieczeństwa. Przyswoili zasady kulturalnego zachowania w Internecie o tym , że nie wolno podawać swoich danych osobowych, haseł i wysyłać swoich zdjęć, samodzielnie instalować aplikacji na telefon, laptop lub smartfon.

Organizator: Beata Melnarowicz