Obchody Święta Niepodległości w Gminie Męcinka

„Współczesny patriotyzm to nie tylko słowa i symbole. Współczesny patriotyzm to przede wszystkim rzeczywista praca na rzecz drugiego człowieka oraz przyszłych pokoleń i za tą właśnie pracę i taką postawę bardzo dziękuję mieszkańcom Gminy Męcinka” – tymi słowami rozpoczął gminne uroczystości z okazji Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości Wójt Gminy Męcinka Mirosław Brzozowski.
Samorządowcy, sołtysi, delegacje szkół, przedstawiciele ochotniczych straży pożarnych złożyli uroczyste wiązanki kwiatów przy tablicy pamiątkowej w Męcince oddając tym samym hołd wszystkim, którzy walczyli o wolną Polskę.
Inscenizacja słowno – muzyczna w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Męcince zgromadziła w sali widowiskowej w Męcince licznie przybyłych mieszkańców wśród których obecny był między innymi wiceprzewodniczący Rady Powiatu Sylwester Rudziec. Były rogale Marcinkowskie, wspólne śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych, ale przede wszystkim serdeczna i życzliwa atmosfera.
„Składam serdeczne podziękowania dyrekcji szkoły w Męcince, nauczycielom, uczniom i ich rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie tego pięknego występu. Dziękuję mieszkańcom za tak liczne przybycie. Zapraszam wszystkich do współpracy na rzecz rozwoju naszej Małej Ojczyzny Gminy Męcinka” – podkreślił wójt.

źródło: www.mecinka.pl