Pierwszaki w Hydropolis

9 marca uczniowie klas pierwszych w ramach projektu „Kreatywna Szkoła – rozwój kompetencji kluczowych w Gminie Męcinka” wybrali się na wycieczkę do Hydropolis we Wrocławiu.

Hydropolis to centrum wiedzy o wodzie, które zachwyciło dzieci już od samego wejścia. Wśród atrakcji jakie zwiedziły pierwszaki były 4 strefy:

Planeta wody, w której dowiedziały się jak powstała woda na Ziemi;

– Ocean życia, gdzie mogli poczuć się jak w oceanie, a tuż nad ich głowami „przepływał” rekin;

Miasto i woda – w tej strefie szczególną uwagę dzieci przykuł stół z interaktywną mapą Wrocławia;

– Stany wody – to strefa bardzo ciekawa, gdzie uczniowie mogli zobaczyć wodę w różnych jej stanach.

Po zwiedzaniu przyszedł czas na warsztaty, na których pierwszaki samodzielnie wykonały pastele. W harmonogramie wycieczki nie zabrakło również wizyty w ulubionej restauracji.