Po co są potrzebne pszczoły?

Odpowiedzi na to pytanie poszukiwali uczniowie klasy I b na lekcji przyrody, na której gościem była pani Agnieszka Wodecka, właścicielka pasieki, mama jednego z uczniów. Wszystkie dzieci z zaciekawieniem obserwowały, słuchały, wykonywały ćwiczenia związane z tematem zajęć. Pani Agnieszka przyniosła przedmioty związane z pracą pszczelarza. Niemałą przyjemnością okazało się przymierzanie kapelusza, używanie podkurzacza i samodzielne odsklepianie, czyli zdejmowanie warstwy wosku pokrywającej wypełnione miodem komórki plastra. Nie obeszło się także bez degustacji miodu. Uczniowie samodzielnie wykonali z wosku pszczelego świeczkę. Po takiej lekcji każdy uczeń zapamięta, po co człowiek hoduje pszczoły, a także to, że mają one ogromne znaczenie dla całej przyrody. Wychowawca klasy bardzo dziękuje pani Agnieszce za zaangażowanie i pracę na rzecz naszej klasy.
I.Pawelec