ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

„Rozpłynęła się już pieśń radosna,
głośnym echem po ojczystym kraju,
Witaj, witaj, Majowa Rocznico,
pamiętny Trzeci Maju…”

Z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja miała miejsce w naszej szkole wielka uroczystość, która odbyła się 29 kwietnia 2022r. Uczniowie klasy 6 przygotowali i przedstawili okoliczności towarzyszące temu wydarzeniu. Krótkie scenki historyczne uzupełnione narracją przybliżyły  główne założenia Konstytucji 3 Maja oraz historię jej powstania. Na szkolnym balkonie osobiście pojawili się Król Stanisław August Poniatowski oraz marszałek Sejmu Wielkiego Stanisław Małachowski, który  odczytał uczniom zapisy konstytucji. Akademia na pewno sprawiła, że nikt z obecnych nie miał wątpliwości co do wydarzenia, które nas tu zgromadziło. Każdy wiedział, jakie święto obchodzimy 3 maja  i dlaczego jest dla nas Polaków tak ważne.