„Ty też możesz ratować życie” – warsztaty

W miniony wtorek, 11 października w ramach obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Męcince gościliśmy strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Jaworze: asp. Łukasza Błońskiego oraz strażaka Miłosza Syguta. Goście zademonstrowali podstawowy sprzęt strażacki, w którym na co dzień ratują mienie oraz życie ludzkie. Spotkanie było też okazją do przypomnienia zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Po wstępnym szkoleniu odbyła się część praktyczna. Uczniowie pod nadzorem strażaków prowadzili m. in. resuscytację krążeniowo – oddechową wykorzystując fantom i maseczkę do sztucznego oddychania, uczyli się pakować do transportu poszkodowanego na nosze, układać poszkodowane w pozycji bezpiecznej.

Zajęcia te były wspaniałą  przygodą. Każdy z uczniów chętnie włączał się do ćwiczeń. Jest to świetny przykład nauki przez zabawę. Dziękujemy za poświęcony czas.