Uroczyste pasowanie pierwszoklasistów

Pierwszoklasiści z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Męcince oficjalnie dołączyli do grona społeczności szkolnej. 14 listopada w sali widowiskowej GOKE w Męcince odbyło się pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Pierwszaki zaprezentowały program artystyczny, który przygotowały pod kierunkiem wychowawczyni Iwony Olszewskiej. Były wiersze i piosenki oraz sprawdzian wiedzy. Z wszystkiego mali żacy wywiązali się doskonale, więc zasłużyli na pełnoprawne przyjęcie do szkolnej społeczności. Uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, a dyrektor Bogusława Kałużna wielkim piórem pasowała każdego z osobna na ucznia. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy, a rodzice zadbali o słodkie upominki dla swych pociech. Na spotkaniu nie zabrakło zaproszonych gości – Wójta Gminy Męcinka Mirosława Brzozowskiego, jego zastępcy Arlety Greguskiej-Oksińskiej, rodziców uczniów, a także starszych koleżanek i kolegów z klasy 2 i 3. Wójt Mirosław Brzozowski życzył pierwszakom wyłącznie dobrych ocen oraz samych miłych chwil w gronie nowych przyjaciół. Życzenia złożyli również starsi koledzy, obiecując maluchom pomoc, gdy zajdzie taka potrzeba.