Wycieczka do zagrody „Zwierzęcy Świat”

W poniedziałek rano, 29 maja 2023 roku, klasa Ia i Ib, wraz ze swoimi wychowawczyniami, udały się na pieszą wycieczkę do pobliskiej zagrody „Zwierzęcy Świat” w Nowej Męcince. Na miejscu przywitała nas przemiła właścicielka, pani Nikola. Po ustaleniu ważnych zasad dotyczących zachowania na terenie zagrody, dzieci udały się na spacer z uroczymi alpakami – Teodorem i Miją. Każdy mógł poprowadzić te wspaniałe istoty i zrobić sobie z nimi zdjęcie. Po powrocie uczniowie udali się do drewnianych domków i tam podzieleni na grupy, wykonali wspólnie prace plastyczne z materiałów, jakie zebrały podczas spaceru. Następnie dzieci mogły wyczesać i zapleść warkoczyki dwóm małym kucykom – Belli i Rico. A później każdy miał możliwość wydojenia prawdziwej kozy – Rózi. To zadanie sprawiło dzieciom chyba najwięcej trudności. Po tych wyzwaniach dzieci miały chwilę dla siebie, wykorzystując to na wspólną zabawę w zagrodzie. Na koniec było wspólne ognisko, pieczone kiełbaski i pokaz sztuczek dwóch cudownych piesków rasy Golden Retriver – Futura i Happy. Oprócz alpak, kucyków, piesków i kozy dzieci mogły zobaczyć także dużego konika, baranki, owieczki, króliczki i świnkę wietnamską. Wszyscy do szkoły wrócili bardzo zmęczeni, ale uśmiechnięci, ze wspaniałymi wspomnieniami.