Z wizytą w Gross-Rosen

23 października uczniowie klasy ósmej  naszej szkoły wraz z uczniami z Piotrowic wzięli udział w wycieczce do Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy, które znajduje się na terenie byłego hitlerowskiego obozu koncentracyjnego. Celem wyjazdu było zapoznanie uczniów z tragiczną kartą II Wojny Światowej, a w szczególności z martyrologią narodu polskiego. Na terenie Muzeum uczniowie obejrzeli m.in. odrestaurowaną bramę główną dawnego obozu wraz z dwiema przyległymi wartowniami oraz części piwniczne byłej łaźni i kuchni więźniarskiej. Zobaczyli także wiernie zrekonstruowany barak więźniarski i wieżę strażniczą. Wzięli udział w warsztatach poświęconych korespondencji więźniarskiej, złożyli znicze pod ścianą śmierci i modlili się za wszystkich zmarłych poległych w czasie II Wojny Światowej. Niezwykła cisza i zaduma towarzyszyły tego dnia naszym uczniom.