Zajęcia przyrodnicze w terenie

Zajęcia terenowe w ramach realizacji projektu pn. „Przyroda łagodzi zmiany klimatu”, którego organizatorem jest Fundacja Zielona Akcja w Legnicy.
Dnia 17.05.2022r. klasa V pod opieką Grażyny Puciato i Agnieszki Drąg-Słaba uczestniczyła w wycieczce przyrodniczej organizowanej przez Fundację Zielona Akcja w Legnicy.
Celem zajęć było pokazanie jak przyroda reaguje na zmiany klimatu oraz zachęcenie do działań w najbliższym otoczeniu szkoły. Kraina wygasłych wulkanów- poznanie walorów przyrodniczych, geologicznych i krajobrazowych w kontekście natura a działania człowieka. Aktywna edukacja o wpływie zmian klimatu na bioróżnorodność i otoczenie człowieka. Integracja zespołu klasowego. Wychowanie do wrażliwości na prawdę i dobro. Kształtowanie właściwych postaw szlachetności, zaangażowania społecznego i dbałości o zdrowie.
Pomimo niesprzyjającej pogody uczniowie zaangażowani we wspólną zabawę z chęcią wykonujący zadania z uśmiechem na twarzy wrócili do szkoły.